Історія про піцерію та карантин по Ужгороду
22 Квітня 2020

Історія про піцерію та карантин по Ужгороду

продовження .... початок історії читай https://teritoria.com.ua/blog/14/

іііііі ….. Наступного ранку мама бігала по хаті, мов скинула років двадцять - і ноги не крутило, і спину не завертало, і на обличчі буяла посмішка, яку Габор востаннє бачив у давньому дитинстві ...

Минув тиждень. Після того, як чарівна піца врятувала хворого коменданта, якого вже взявся відспівувати батюшка, той дозволив хлопцям продавати піцу ужгородцям. Щоранку вони з Вільком ходили по хатах і збирали замовлення. Грошей не брали, та й мало в кого вони були. Розраховувались харчами і давали те, з чого можна було зліпити на замовлення піцу. Хто сири, хто ковбаски, хто сушені овочі … Головне було окропили готову піцу крапелькою чарівного зілля... і так потрохи почав народжуватися новий бізнес в Ужгороді, що марився Гарбору - доставка піци.

Після того, як Габор нагодував безнадійних хворих у місцевому шпиталі та протягом тижня всі одужали, слава габорова перетнула кордони міста.

Дивним чином в Ужгороді більше не хворів ніхто. Минула пасха, настав травень, і людям дозволили виходити на вулиці. Ожили трактири та майстерні, а власник місцевого ринку запропонував Габору відкрити на своїй території першу в місті траторію.

Бізнес ішов вгору. За день траторія «У Габора» продавала понад 100 піц і ще 100 возила, поширюючи серед містян небачений до того сервіс - безкоштовна доставка піци по Ужгороду. Найпопулярнішими  стали улюблені ще з Неаполя рецепти піц - Маргарита, Карбонара та Чотири сири. Гарборові піци були такі смачні, а послуги зручними, що російські шпигуни потайки передавали один одному: «Пицца Ужгорода – это нечто, невозможно оторваться, а доставка пиццы Ужгород -  решает вопрос с провиантом, и вечер всегда удается и утро без последствий».

За місяць якісь заїжджі бандити, прознавши про чудо-хлопця, вдерлися до нього і тортурами змусили видати місце, де ховалась чарівна банка. Схопивши її, вони почубились між собою. Один загинув від ножа. Другий впав в під час бійки, розбив банку з чар зіллям вщерть і розрізав собі артерію. Третій зміг втекти, але він так і не дізнався від Гарбора секрет успіху його бізнесу - безкоштовна доставка піци, який був прихований не тільки в чарівному зіллі. Насправді, Гарбор та Вілько з любов’ю ставились до того, що вони роблять і їх теплі почуття та віру в себе вони передавали іншим разом з чарівною піцою.

Габор та Вілько продовжували справу аж до початку другої світової. Відтоді, жодна людина в Ужгороді більше не захворіла на іспанку, хоч епідемія вирувала навколо ще майже рік, а безкоштовна доставка набула неабиякої популярності.

І сьогодні, коли нові епідемії крокують світом, в Ужгороді майже ніхто не хворіє. Чи то так везе, чи гени сьогоднішніх містян дотепер зберігають гени своїх предків, що встигли наїстися габоровою піцою.

Відтоді безкоштовна доставка по Ужгороду - найпопулярніший бізнес для всіх (хоча, на відміну від Габора, і додали бездушне замовлення піци онлайн), а піца найпопулярніша страва для багатих і бідних. А дух чарівника Габора, кажуть, досі витає Закарпаттям, слугуючи захистом від ворогів і імунітетом від недуг.

© Максим Храмов

Читай цікаве,

Твоє Family Cafe TERITORIA